ESNAF DİJİTAL TANITIM MERKEZİ PROJESİ

0

Bu projenin amacı gençlerin dijital medya uzmanlığı sektöründe uzmanlaşmasını sağlayarak esnaf ve sanatkarın yerel, ulusal ve uluslararası dijital tanıtımında gerekli insan gücü ihtiyacının karşılanmasına destek olmaktır. Dijital Medya Uzmanı, esnafın dijital ortamda markasının bilinirliğini artıran, bu sayede daha fazla tüketiciye ulaşmasını sağlayan, esnafa yeni müşteriler kazandıran kişidir. Bu uzman esnafın Google gibi arama motorlarında (SEO) ön sıralara yükseltmekle sorumludur. Bu uzman aynı zamanda esnafın sosyal medya, youtube ve webde dolaşırken (SEM) esnaf için düzenli reklamlar üreten kişidir.

DİJİTAL MEDYA UZMANI OLARAK İSTİHDAM OLAN GENÇLER;
Web sitesinde tanıtım yapılması, esnafın yeni ürün veya cazip ürün ve hizmetlerini dijital ortamda pazarlanması ve tüketiciye duyurulması (dijital basın bülteni), dijital ortamda esnafın kendi veya ürününü olumlu olarak gündeme taşınması (podcast), esnafın ürünün özelliklerini görsel açıklanması (infografik), ürünün ve esnafın video tanıtımının yapılması, Marka sadakatini artırmak amacıyla dijital medya içeriklerinin üretilmesi, Dijital pazarlama çalışmalarına liderlik yapılması ve Dijital medya kampanyalarını iş hedeflerine göre tasarlanmasından sorumludur.
Ayrıca bu gençler;
Dijital Kampanya bütçelerinin yönetilmesi, Dijitalde esnafın heryerde reklamının yapılması (Web trafiği ve etkileşimini) analiz edilmesi ve raporlanması ve rakip firmaların stratejilerini düzenli olarak takip edilmesinden sorumlu olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.